Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

TBMM Başkanı Şentop İnstagram canlı yayınında öğrencilik yıllarını anlattı
02:04
Gündem
TBMM Başkanı Şentop İnstagram canlı yayınında öğrencilik yıllarını anlattı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Öğretmenler Günü nedeni ile Instagram'daki canlı yayınına katıldı. Okul Müdürü Mücahit Kıbrıs'ın sorularını yanıtlayan Şentop, ilkokul dönemini anlatırken her zaman yaşından fazla gösterdiğini, dönemin gazetelerinden birinde yer alan, 'Gerçek yaşınız' testini doldurduğunda 54 yaşında çıktığını esprili bir dille ifade etti. Şentop, İmam Hatip Lisesi yıllarında düzenlenen bir yarışmada, hazırladığı hutbede Hz. Muhammed (S.A.V)'in 'Gençlerinizin en iyisi, ihtiyarlarınıza benzeyenlerdir. İhtiyarlarınızın en kötüsü de gençlerinize benzeyenlerdir' hadis-i şerifine yer verdiğini ve hayatına hep bu doğrultuda yön verdiğini ifade etti.
Bakan Soylu 80 yıldır kan davalı aşiretleri barıştırdı: İnnemel muminune ihvetun
00:59
Gündem
Bakan Soylu 80 yıldır kan davalı aşiretleri barıştırdı: İnnemel muminune ihvetun
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'nin Geçitli Köyü'nde 80 yıldır kan davalı olan Ertuşi ve Pinyanişi aşiretlerini barıştırdı. Burada konuşma yapan Soylu, Hucurat Suresi'nden alıntı yaparak 'İnnemel mu'minune ihvetun. Yani Allah buyuruyor ki 'Müminler birbirleri ile ancak kardeştirler'. Öyleyse biz de bu hükme uyacağız' ifadelerini kullandı.
Uzun yaşamın sırrı zeytin yaprağının faydaları saymakla bitmiyor
03:30
Gündem
Uzun yaşamın sırrı zeytin yaprağının faydaları saymakla bitmiyor
Sağlıklı bir yaşamın sırrı zeytin yaprağı birçok hastalığa şifa kaynağı oluyor. Soğuk algınlığı, romatizma, dizanteri ve cilt hastalıklarına iyi gelen zeytin yaprağı bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kalbe iyi geliyor. Zeytinin tarihi yüzyıllar öncesine dayanıyor. Birçok medeniyet Akdeniz ikliminde yetişen zeytinin faydalarını zaman içinde keşfederek kullandı. Zeytinin yanında yıllar içinde zeytin yaprağının da faydaları anlaşıldı. Antiviral özelliği nedeniyle özellikle üst solunum yolu hastalıklarında da önemli faydaları olan zeytin yaprağı, başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Pandemi sürecinde de zeytin yaprağı ile ilgili bazı ülkeler bağışıklık sistemini güçlendirmek için bu bitkiyi tercih etti.
Türkiye İzmir için tek yürek oldu, fuar alanı yardım malzemesi doldu
02:12
Gündem
Türkiye İzmir için tek yürek oldu, fuar alanı yardım malzemesi doldu
Türkiye, İzmir'in yaralarını sarabilmek için seferber oldu. Yurdun dört bir yanından gönderilen ve İzmir yeni fuar alanında toplanan yardım malzemeleri, İzmir için 'tek yürek olan Türkiye'yi bir kez daha gözler önüne seriyor. Sosyal medyada en çok izlenen videolar arasında yer alan bir görüntüde, fuar alanının gıda, giyecek, hijyen, ilk yardım, ev eşyası gibi malzemelerle dolup taştığı görülüyor. Öte yandan, fuar alanının dış kısmında, depremzedeler için gönderilen 'evi aratmayan' konteynerler dikkat çekiyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.