Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

Dijital İmparatorluklar Çağı: 3. Dünya Savaşı
04:16
Teknoloji
Dijital İmparatorluklar Çağı: 3. Dünya Savaşı
ABD seçimlerinden sonra yayınlanan bölümde Dijital İmparatorluklar Çağı başlıyor demiştik. Bu yıl başında yaşananlar o bölümde anlattıklarımızı doğruladı. Trump ile 'sosyal medya' şirketlerinin yaşadığı gerginlik bu kurumların nasıl büyük bir güce ulaştığının kanıtı.Peki giderek güçlenen bu yapılara karşı önlemi almakta geciktik mi yoksa şu an önlem almanın tam sırası mı? #22.yüzyılda bu hafta Dijital İmparatorluklar Çağı'nda 2. perdeyi ele aldık.
Googleın karakutusu Calico
05:19
Teknoloji
Googleın karakutusu Calico
Project Calico kelimesi size bir şey ifade ediyor mu? Calico; Google'ın insan genomunu araştırmak için her yıl milyarlarca dolar harcadığı sağlık alanında kurduğu şirketin ismi. Bu şirket hakkında tüm bilgiler 2016 sonrasında bıçak gibi kesildi.
Asımın nesli: Out, Enes Baturun nesli: In
03:31
Teknoloji
Asımın nesli: Out, Enes Baturun nesli: In
Yeni kuşaklar Mehmet Akif okuyarak değil Youtube'da takip ettikleri niteliksiz tipleri izleyerek büyüyor. Ülkemizin geleceği yeni nesiller yozlaşmanın mağduru haline geliyor. Mehmet Akif; İstiklal Marşımızı yazdıktan sonra şöyle bir temennide bulunur: Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Vatan borcunun namus borcu olduğunu yeni nesillere aktaramazsak yarın bugünden daha kötü olabilir.
Dijital İmparatorluklar Çağı
03:56
Teknoloji
Dijital İmparatorluklar Çağı
Bugün dünya yeni bir çağ ile karşı karşıya. 21. yüzyılın hikayesi noktalanırken artık devletlerin etkisi eskisi kadar güçlü değil. Yeni çağın yeni süper gücü ne ABD ne Çin ne de Rusya: Farkında olalım ya da olmayalım Dijital İmparatorlukların çağına giriş yapmış bulunmaktayız.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.