Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Kayıp aranıyor!
00:00
Teknoloji
Kayıp aranıyor!
Türk düşmanı gazeteci Toledano 15 gündür kayıp. Haber alınamayan gazetecinin hesabı Twitter tarafından kapatıldı. Birçok önemli batılı medya platformlarında yazan Toledano son yazılarında Türkiye'nin Libya'daki varlığından rahatsızlığını belirtmişti. Peki bu yazar neden bir anda ortadan kayboldu?
Silahlara Veda: Çin-Hindistan Savaşında cephe hattı dijital
06:21
Teknoloji
Silahlara Veda: Çin-Hindistan Savaşında cephe hattı dijital
Geçtiğimiz ay Hindistan, Çin ile girdiği sınır anlaşmazlığı çatışmasında 20 askerini kaybetti. Hindistan'ın bu konuya tepkisi ise TikTok gibi 59 Çinli şirketi ülkede yasaklamak oldu. Dataya hükmedenin dünyaya hükmedeceği bu yeni gerçekte birçok ülke bu konuda almadığı tedbirlerin bedelini çok uzak bir tarihte değil 10 yıl içerisinde ödemeye başlayacak. Peki yeni gerçekte neler oluyor? Çin-Hindistan savaşı nasıl dijitale kaydı? Gelin birlikte inceleyelim
Siber vatan gerçek vatan kadar önemli
00:00
Teknoloji
Siber vatan gerçek vatan kadar önemli
Dijital alanda atılacak adımlara dikkat çekmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından dijital farkındalık masajı paylaştı. Uzun bir süredir konuşulan dijital farkındalık ve siber vatan neden bu kadar önemli? Gelin uzmanından dinleyelim.
Türkiye’nin ‘defans merkezine’ girdik: Tüm saldırılar USOM’daki bu odadan püskürtülüyor  ​
03:25
Teknoloji
Türkiye’nin ‘defans merkezine’ girdik: Tüm saldırılar USOM’daki bu odadan püskürtülüyor ​
Türkiye'ye yönelik siber saldırıları anlık olarak tespit edip püskürten Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesinde oluşturulan Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezine yenisafak.com girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yaptığı USOM'da yerli yazılımlarla siber tehditlerin savuşturulduğu USOM'da 150 kişilik uzman ekip, 7/24 görev yapıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.