Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

Selçuk Bayraktardan AKINCI paylaşımı: Bu balinaları çok seviyorum
00:29
Ekonomi
Selçuk Bayraktardan AKINCI paylaşımı: Bu balinaları çok seviyorum
Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Taarruzi İnsansız Hava Aracı AKINCI'nın görüntülerine yer verdi. Bayraktar paylaşımına, 'Bu balinaları çok seviyorum... hani derler ya; yeme de yanında uç... o yüzden başka açıdan bir daha...' notunu düştü. BAYKAR'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise, 'Heyecanla uçmayı bekliyorlar! Bayraktar #AKINCI PT-1 Bayraktar #AKINCI PT-2 Bayraktar #AKINCI PT-3 Semalarımızda hür ve özgür...' ifadelerine yer verildi.
Selçuk Bayraktar paylaştı: 3 AKINCI bir yerde
00:22
Ekonomi
Selçuk Bayraktar paylaştı: 3 AKINCI bir yerde
Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AKINCI PT-3'ün görüntülerine yer verdi. Bayraktar paylaşımına, '3 AKINCI 1 Yerde... Semalarımızda Hür ve Özgür...' notunu düştü. 24 saat havada kalabilen ve 40 bin feet servis tavanına sahip olan Bayraktar AKINCI, 400 kilogram dahili ve 950 kilogram harici olmak üzere toplam 1350 kilogram faydalı yük taşıma kapasitesiyle ön plana çıkıyor. 5 bin 500 kilogram kalkış ağırlığı bulunan Bayraktar AKINCI TİHA, 2 adet 450 HP gücünde turboprop motorla gökyüzüne yükseliyor.
Göklerde 300 bin saat: Milli SİHA Bayraktar TB2 300 bin uçuş saatini tamamladı
02:15
Ekonomi
Göklerde 300 bin saat: Milli SİHA Bayraktar TB2 300 bin uçuş saatini tamamladı
Türkiye'nin ilk yerli ve milli SİHA'sı Bayraktar TB2, 300 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı. Milli SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı) Bayraktar TB2 önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Türk havacılık tarihinde ilklere imza atan Bayraktar TB2 SİHA Sistemi, 300 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı. Böylece yerli ve milli imkânlarla tasarlanıp üretilen bu sınıftaki bir hava aracı 300 bin saat uçarak gökyüzünde en uzun süre görev yapan ilk milli hava aracı oldu.
Füzelerin efendisi: Yerli savaş uçağında kullanılacak
04:10
Ekonomi
Füzelerin efendisi: Yerli savaş uçağında kullanılacak
Türk savunma sanayisine ait yerli ve milli projelerde üretimler hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dışa bağımlılığı azaltacak projeler öne çıkarken, en kritik adımlardan biri ise yeni nesil hava-hava füzelerine yönelik atılıyor. Savunmadaki Türkler programı bu hafta füzelerin efendisi olarak da adlandırılan Bozdoğan ve Gökdoğan'ı gündemine aldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.