7 Mart’ta başlayıp 11 Nisan’a kadar devam edecek Bilişim Hukuku Konferansları Serisi’nin ikinci programı:

Bilişim Hukuku Konferansları–2
14 Mart Perşembe Saat:14.00-16.30

İstanbul Universitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku Dersliği

İnternette Nefret Söylemi – Dr.Özgür UÇKAN

Dr. Özgür Uçkan, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bilgi ekonomisi, ağ ekonomisi, enformasyon tasarımı ve yönetimi, iletişim tasarımı, tasarım yönetimi konularında ders vermektedir. Türkiye İhracatçılar Meclisi bilgi ekonomisi danışmanıdır. Türkiye Bilişim Vakfı bilgi ve iletişim teknolojileri politikaları danışmanıdır. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Avrupa Birliği Projeleri danışmanlığını da yürütmektedir.Halen TC Sanayi ve Ticaret Bakanlığı için İTÜ Technobee şirketinin yürüttüğü “Bilişim Vadisi” projesi fizibilite çalışmalarının iletişim stratejisinden sorumludur.

E-Ticaret Hukuku – Av.Gökhan Uğur BAĞCI

2005 yılında marka vekilliği yapmaya hak kazanarak Türk Patent Enstitüsü marka vekili olarak kaydolmuştur. 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ekonomi hukuku alanında yüksek lisans çalışmalarına başlamış ve daha sonra ABD’ye gidip mesleki çalışmalarda bulunmuştur. Rekabet hukuku alanında yazdığı yüksek lisans tezi ile eğitimini tamamlayarak L.L.M derecesi almıştır. Bu yıllarda Fikri Mülkiyet ve bilhassa Marka Hukuku alanında çeşitli çalışmalar yapmış, makaleler yayınlamıştır. Bir dönem Photoshop Magazin sektör dergisinde Marka ve Tasarımlar ilgili olarak köşe yazıları yazmıştır.

Reklam Hukukunun Genel Esasları – Doç.Dr.Emrehan İNAL

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, bilişim hukuku alanlarında E-Ticaret Hukukundaki Gelişmeler ve İnternette Sözleşmelerin Kurulması, Reklam Hukuku Ve Uygulaması ve kitaplarının yazarıdır.

Oturum Başkanı – Doç.Dr.Melikşah YASİN

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız.

6 hafta devam edecek Bilişim Hukuku Konferansları Serisi’nin tam programına erişmek için tıklayınız.

Konferanslar herkese açık ve ücretsizdir.

konferans 2 son