7 Mart’ta başlayıp 11 Nisan’a kadar devam edecek Bilişim Hukuku Konferansları Serisi’nin ilk programı:

Bilişim Hukuku Konferansları–1
7 Mart Perşembe Saat:14.00-16.30

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amfi 9

Türk Hukukunda Bilişim Suçları – Av. M.Gökhan AHİ

Kurucusu olduğu İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi’nin iki kez başkanlığını yürüten M.Gökhan AHİ, Bilgi Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Hukuku Enstitüsü’nde “Bilişim Suçları” dersi vermektedir.Hukukcu.com sitesinin sahibi ve editörü, bilişim tekonolojileri hukuku alanında yayına başlayan Bilişim Hukuku Bülteni’nin editörlüğünü ve yazarlığını yürütmektedir.

Online Yayıncılık ve Hukuki Sorumluluklar-Av. Başak PURUT

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Başak Purut fikri haklar, bilişim hukuku ve marka üzerine çalışmakta. Ekşi Sözlük, bobiler.örg, pilli network gibi siteler, çeşitli startuplar ve bilişim sektörüne hizmet veren şirketler başta olmak üzere bir çok firmaya hizmet veren Başak bey aynı zamanda Ekşi Sözlük’ün avukatı ve ortaklarından.

5651 Sayılı Kanun ve İçeriği-Yrd.Doç.Dr.Selman DURSUN

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Selman DURSUN, İnternetten Kaynaklanan Ceza Sorumluluğundaki Gelişmeler ve Ekonomik Suçlar ve Bankacılık Suçları Bağlamında Bankacılık Düzenine Karşı İşlenen Suçlar alanlarında ve daha bir çok alanda çalışmalar yürütmüştür.

Oturum Başkanı-Prof.Dr.Adem SÖZÜER

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı-Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanıdır.Türk Ceza Hukuku Reformu’nun baş mimarlarından olan Adem Sözüer,Alman ceza hukuku doktrini alanında bilgi birikime sahiptir.

Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız.

6 hafta devam edecek Bilişim Hukuku Konferansları Serisi’nin tam programına erişmek için tıklayınız.

Konferanslar herkese açık ve ücretsizdir.

konferans 1 son copy(1)