Dünya Ekonomisi Dünya Ekonomisi
Kritik toplantı yarın: Petrol fiyatlarında denge değişebilir
Kritik toplantı yarın: Petrol fiyatlarında denge değişebilir
Suudi Arabistan liderliğindeki 13 üyeli OPEC ve Rusya önderliğindeki OPEC dışı petrol üreticisi 10 ülke, kritik görüşme için dakikaları sayıyor. Çıkacak karar doğrultusunda petrol fiyatlarında denge değişebilir. Toplantıda mevcut üretim kesintisinin en az 3 ay daha uzatması bekleniyor.
Venezuela ABD yaptırımlarına rağmen Çine doğrudan petrol ihraç etmeye başladı
Venezuela ABD yaptırımlarına rağmen Çin'e doğrudan petrol ihraç etmeye başladı
Venezuela, ABD'nin yaptırımlarına rağmen Çin'e doğrudan petrol ihracatına tekrar başladı. Trump yönetimi tarafından Maduro hükümetini düşürmek amacıyla uygulamaya koyduğu yaptırımlar Venezuela'nın petrol ihracatını tamamen durdurma noktasına getirdi. Çin'in doğrudan Venezuela petrolünü ihraç etmeye yeniden başlaması ABD'nin yeni seçilen Başkanı Joe Biden'ın görevine resmen başlamasından önce gerçekleşti.
Petrol fiyatlarında 9 ayın en yüksek seviyesi
Petrol fiyatlarında 9 ayın en yüksek seviyesi
Dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılan koronavirüse karşı geliştirilen aşılara ilişkin olumlu haberler petrol fiyatlarını yükselişe geçirdi. Brent petrol, ABD ham petrol stoklarının da düştüğüne ilişkin verilerle, pandeminin ortaya çıktığı Mart ayından bu yana ilk kez 49 doları gördü.
Petrol fiyatları son 8 ayın en yüksek seviyesinde
Petrol fiyatları son 8 ayın en yüksek seviyesinde
Brent petrolün varil fiyatı yükselişe geçti. Yeni tip koronavirüs salgınına karşı aşılamanın aralık ayında başlayabileceğine ilişkin beklentilerin etkisiyle yükselişe geçen Brent petrolün varil fiyatı uluslararası piyasalarda 46,59 dolardan işlem görüyor.
Putinden endişe verici açıklama: Kovid-19 nedeniyle 10 milyonlarca insan yoksulluk tehlikesi yaşıyor
Putin'den endişe verici açıklama: Kovid-19 nedeniyle 10 milyonlarca insan yoksulluk tehlikesi yaşıyor
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle düşen üretim ve artan yoksulluğun endişe verici olduğunu belirterek, "10 milyonlarca insan yoksulluk sınırının altına düşme tehlikesiyle karşı karşıya." dedi.
Avro küresel ödemede doları geçti
Avro küresel ödemede doları geçti
Küresel ödemelerde neredeyse tek söz sahibi olan dolar ikinci kez avroya yenik düştü. Pandeminin de etkisiyle geçtiğimiz ay küresel ödemelerde en çok kullanılan para birimi yüzde 38 ile avro oldu. Dolar ikinci sıraya indi.
İngiliz hava yolu şirketi EasyJetten tarihi zarar: 25 yıllık tarihinde bir ilk
İngiliz hava yolu şirketi EasyJet'ten tarihi zarar: 25 yıllık tarihinde bir ilk
İngiliz hava yolu şirketi EasyJet 25 yıllık tarihinde ilk kez zarara uğradı. Hava yolu şirketinden yapılan açıklamada, EasyJet’in eylül ayı sonu itibariyle yıllık 1,27 milyar sterlin zarar ettiği kaydedildi.

İngiliz hava yolu şirketi EasyJet çöküşte: Tarihinin en büyük kaybına uğradı
İngiliz hava yolu şirketi EasyJet çöküşte: Tarihinin en büyük kaybına uğradı
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını hava yolu şirketlerini de olumsuz etkiledi. Pandemi nedeniyle zor günler geçiren İngiliz havayolu şirketi EasyJet, koronavirüs dönemi zararın bilançosunu açıklayarak, "25 yıllık tarihimizde ilk kez, 1.2 milyar sterlin zarara uğradık" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.