Diyarbakır Haberleri

Diyarbakır anneleri evlatlarını istiyor: Oğlumu HDP aldı PKK'ya verdi

Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti sürüyor. 3 Eylül 2019'dan bu yana nöbet tutan annelerden Nazlı Sancar, "Kızımın elimden kalem aldılar, silah verdiler" derken, anne Cennet Kabaklı ise isyanını şöyle dile getirdi: "Oğlumu HDP aldı, PKK'ya verdi"

Evlat nöbetindeki ailelerden HDP’lilere tepki: Çocukları PKK’ya sattılar, kan parasıyla lüks araçlara biniyorlar

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 455 gündür umutla tüm zorluklara rağmen devam ediyor. Eylemdeki annelerden Solmaz Övünç, “Çocuklarımızı PKK’ya sattılar, kan parasıyla lüks araçlara biniyorlar" dedi.

Meteoroloji'den iki il için kar ve yağmur uyarısı

Çok sayıda vatandaş hafta sonunda havanın durumunun nasıl olacağını araştırırken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 28 Kasım hava durumu raporunu paylaştı. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmeye göre , yurdun güney kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Diyarbakır çevrelerinin yağmur, Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in iç kesim...

HDP önünde evlat nöbeti tutan ailelere sinir krizi geçirten hareket: Binadan çıkan HDP'lilerin ailelerin feryadına gülmesi sonrası ortalık karıştı

450 gündür HDP Diyarbakır İl Binası önünde evlat nöbeti tutan aileler HDP'lilerin Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ ile ilgili açıklama yapmak istediğini duyunca "dağdaki kız çocuklarını geri göndermeleri gerek" diyerek sinir krizi geçirdi. Bunun ardından binadan çıkan bazı HDP'lilerin ailelerin feryadına gülmesi sonrası aileler ve HDP’liler arasında gerginlik çıktı.

Evlat nöbeti tutan anne: Kızımın öğretmen olma hayalini çaldılar

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 176 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 448'inci günde de sürüyor. 6 yıl önce 16 yaşındayken kaçırılan kızı Aysun Arslan için evlat nöbeti tutan anne Aydan Arslan, "Kızım öğretmen olmak istiyordu. Kızımın hayalini çaldılar. Kızımı benden ettiler. Kızımın yeri annesinin yanıdır" dedi.

Diyarbakır'da bir HDP'li evlat nöbeti tutan annenin yüzüne tükürdü

Diyarbakır HDP il binası önünde oturma eyleminde olan ailelerin yüzüne tükürdüğü iddiası ortalığı karıştırdı. Aileler 'Kahrolsun HDP' sloganı atarak yaşananlara tepki gösterdi. Kısa süreli gerginlik, polis ekiplerinin araya girmesiyle son buldu.

Diyarbakır'da PKK'ya yönelik soruşturmada 101 şüpheli hakkında yakalama kararı

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturmada, farklı meslek kollarına mensup 101 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şüphelilerin yakalanması için Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Diyarbakır, İzmir, İstanbul ve Adıyaman'da operasyon başlatıldı.

Diyarbakır'da 14 yaşındaki çocuğun dağa kaçırılmasına aracılık edenlere yönelik operasyon: 5 gözaltı

Diyarbakır'da 14 yaşında dağa kaçırılan ve bir süre önce güvenlik güçlerine teslim olan terör örgütü PKK mensubunun ifadesi doğrultusunda, kaçırılmasına aracılık ettikleri gerekçesiyle 5 şüpheli yakalandı.

Diyarbakır'da evlat nöbetini sürdüren acılı aileye PKK’dan ölüm tehdidi: Pencereden eve gelen kağıt uçakla şoke oldular

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbetini sürdüren ailelerden Ayşegül-Rauf Biçer, terör örgütü PKK mensupları tarafından ölümle tehdit edildi. Çocukları teröristler tarafından dağa kaçırılan Biçer ailesinin kaldıkları evin penceresinden "Size ölüm" yazılı not atıldı. Teröristlerin evlat nöbetindeki aileleri sürekli tehdit ettiğini belirten anne Biçer, "Biz korkmuyoruz, korksaydık ilk gün oradan kalkardık. Ölümüne baş koymuşuz, neylerinden korkacağız. Yeter artık, tehditleri mide bulandı...

Diyarbakır'da husumetli iki ailenin barış yemini ederek düşmanlıklarını sonlandırdı

Diyarbakır'da iki aile arasında 6 ay önce 2 kişinin yaralandığı kavga sonrası başlayan husumet, koronavirüs tedbirleri altında düzenlenen barış töreni ile son buldu. 3 ay boyunca her iki aileyle husumeti sonlandırmaları amacıyla görüşen Metina Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Derneği'nin amacı bölgedeki bütün kan davalarını ve husumetleri sonlandırmak.

Karaloğlu'ndan Kırklar Dağı'nı imara açanlara tepki: Fitil fitil getirmezsem valilik yapmam

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, türkülere konu olan Kırklar Dağı'nda 9 yıl önce yapımına başlanan ardından mahkeme kararıyla yıkılan konutlar için imar izni veren, dönemin belediye başkanı ve belediye meclis üyelerinden hesap soracağını söyledi. Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin bu konutlardan dolayı vatandaşa 100 milyon lira ödeme yapacağını belirterek, "Diyarbakırlı vatandaşlarımız emin olsun. 100 milyon lirayı o hatayı yapan, o gün, o paranın altında imzası olan belediye başkanları ve m...

Teröristlerin kaçırdığı kızına seslendi: Kardeşin askere gidecek kardeş katili olma

Diyarbakır’da çocukları terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırılan ailelerin HDP il binası önündeki evlat nöbetinde 439’uncu gününe girilirken, evlat nöbetindeki annelerden Nazlı Sancar ise teröristlerin kaçırdığı kızına seslenerek “Kardeşin askere gidecek kardeş katili olma” dedi.

Diyarbakır'da ele geçirildi: Eski Mısır dönemine ait, bir milyon liraya satacaklardı

Diyarbakır'da jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda Eski Mısır dönemine ait bir milyon lira değerinde kil mikrolit tablet ele geçirildi. Olaya ilişkin 4 şüpheli gözaltına alındı.

Evlat nöbetindeki anneden duygulandıran sözler: PKK’lılar kızımın hayallerini çalıp dağa kaçırdı

Diyarbakır’da HDP il binası önünde 436 gündür evlat nöbeti tutan ailelerin haklı isyanı giderek büyüyor. Terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan kızı Aysun Aslan için eyleme katılan anne Aydan Arslan, "Kızım okuyordu ve hayalleri vardı. Kızımın hayallerini çalıp, dağa kaçırdılar" dedi.

Diyarbakır Valisi Karaloğlu: Mesele işsizlik değil iş beğenmezliktir, her işi yapan adam hiçbir işi yapamaz

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, 'Mesleki Eğitime Erişim Seferberliği Programı'ndaki konuşmasında, 5 aydır görev yaptığı kentte en çok talebin iş konusunda geldiğini belirterek, "Cuma günü camiye gittiğimde, camiden arabama, sağdan soldan gelen iş talepleri nedeniyle geçemiyorum. İş talep edene 'Ne iş yaparsın' diye soruyorum, 'Her işi yaparım' diyor. Her işi yapan adam hiçbir işi yapamaz. O zaman mesele işsizlik değil; mesele mesleksizliktir, mesele iş beğenmezliktir" dedi.

Evlat nöbeti anneleri sinir krizi geçirdi: PKK domuz eti yedirmiş

Diyarbakır’da çocukları terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırılan ailelerin HDP il binası önündeki evlat nöbeti 435’inci devam ederken aileler, PKK’nın çocuklarına domuz eti yedirdiğini öğrenince sinir krizi geçirdi.

Güvercinlerin değeri dudak uçuklattı

Diyarbakır'da Emrah Dağlı, çocukluğundan bu yana güvercin besliyor. Hayvanlarının tüm bakımlarıyla ilgilenen Dağlı, yaklaşık 200 bin lirayı bulan güvercinlerine gözü gibi bakıyor ve yalnızlığını hayvanları ile gideriyor.

PKK’nın kaçırdığı çocukların isimleri ajandada

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı’na düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK üyelerinin bilgilerinin yer aldığı defterler bulundu. Defterde, evlatları PKK tarafından kaçırılan ailelerin çocuklarının isimleri de çıktı. PKK’ya katılımların HDP üzerinden gerçekleştiği somut bir şekilde ortaya çıkarken, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan annelerin haklılığı da belgelenmiş oldu.

Diyarbakır'da terör operasyonu: 26 öğretmene gözaltı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında, halen görevde olan 26 öğretmen gözaltına alındı.

İlk kez somut dosya oluşacak: Terör örgütü PKK'nın kaçırdığı çocukların bilgileri olan ajanda HDP binasından çıktı

Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı binasına 22 ekim günü, yasa dışı pankart asıldığı gerekçesiyle terör operasyonu düzenlendi. Binada, içerisinde PKK'lı teröristlerin sicil bilgilerinin yer aldığı ajanda bulundu. Ajandada yer alan bilgilerde, HDP binası önünde eylem yapan çok sayıda ailenin, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bilgileri de yer aldı. Güvenlik kaynakları, ajandada ismi çıkan teröristlerin, HDP aracılığıyla örgüte gönderildiğine dair güçlü şüphelerinin bulunduğunu belir...

90 yaşında evlat hasretine dayanamadı: HDP binası önündeki nöbete katıldı

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbeti eylemine bir anne daha katıldı. Gözü yaşlı 90 yaşındaki anne Cemile Koşar, 2014 yılından beri PKK’nın elinde olan oğlu Recep’i geri istiyor.

Diyarbakır'da eylem hazırlığındaki PKK'nın gizli şehir yapılanmasına operasyon: İki teröristin hastanede çalıştığı ortaya çıktı

Diyarbakır’da düzenlenen operasyonlarda metropollerde eylem hazırlığında olan 5 terörist yakalandı. Kırsalda silah ve bomba eğitimi alan teröristlerden ikisinin hastanede çalıştığı, birinin ise KHK ile ihraç edildiği belirlendi.

Evlat nöbetindeki ailenin yürek dağlayan hikayesi: 15 yaşındaki kızı dayısı ile teyzesi PKK'ya satmış

Bir yılı aşkın Diyarbakır HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan acılı ailelerden biri olan Şemdinlili Esmer Koç, 15 yaşında iken kaçırılan kızından 7 yıldır haber alamadığını söyledi. Acılı anne, kızının kaçırıldığı günü ise şöyle anlattı: Zübeyde 15 yaşındayken PKK yandaşı olan dayısı ve teyzesi tarafından parka götürme bahanesiyle kaçırılarak terör örgütü PKK’ya satıldı. 7 yıldır ben kızım için ağlıyorum. Benim kızımı kardeşlerim kaçırdı. Devlet büyüklerimden ricam kızımı dağa kaçırılmasında...

Yıldırım harekat!

Yurtiçi ve yurtdışında teröre geçit vermeyen Türkiye, terör örgütü PKK’ya bir darbe daha vurmak için Batman ve Diyarbakır’da Yıldırım-14 Zori Operasyonu başlattı. Operasyonda 1451 personel yer alıyor. Yıldırım harekatlarında bugüne kadar 137 terörist etkisiz hale getirildi.

Diyarbakır'da kaçak elektrik şebekesi yakalandı

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde kaçak elektrik kullanımına teknik olarak yardım eden ve elektrikçi oldukları belirlenen 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Diğer 6 zanlının yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Kardeşinin öldürdüğü Melek'in üniversite arkadaşı: Kendisini öldüren kardeşini yere göğe sığdıramıyordu

Diyarbakır'da, eski erkek arkadaşının azmettirmesiyle kardeşi Mustafa Aslan tarafından öldürülen Melek Aslan'ın üniversiteden arkadaşı B.A., konuştu. B.A., Melek'in, kendisini öldüren kardeşi Mustafa'yı çok sevdiğini belirterek, "Melek, kardeşini çok seviyordu. Yere göğe sığdıramıyordu. Hep ondan söz ederdi. Hatta İzmir'e ya da Muğla'ya yerleştikten sonra Mustafa'yı da yanına alınacağını söylemişti. O kardeşi öldürdü onu" dedi.

Ablasını öldüren kardeş, adresi Melek'in erkek arkadaşından almış

Diyarbakır'da, ablası Melek Aslan'ı, eski erkek arkadaşı Orhan Vatansever'in yaptığı suçlamalardan dolayı sokak ortasında öldüren Mustafa Aslan, savcılığa verdiği ifadede cinayetin tüm detaylarını anlattı. Adıyaman'da yaşadığını ve ablası Melek'in Diyarbakır'da kaldığı adresi Orhan Vatansever'den aldığını söyleyen Aslan, "Ona Diyarbakır'da ablamı nasıl bulacağım diye sorduğumda bana, 'Ben sana yardımcı olurum, yerini bulurum. Diyarbakır'da arkadaşlarım var, takipteler. Ben istediğimi istediğim z...

Diyarbakır'da HDP İl Binası'na operasyon: Gözaltına alınanlar var

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı ve Yenişehir İlçe Başkanlığı binalarına polis ekiplerince operasyon düzenlendi. Soruşturma kapsamında HDP Diyarbakır İl Eş Başkanları Zeydan Zeyyat Ceylan ve Hülya Alökmen Uyanık ile Yenişehir İlçe Eş Başkanları Kasım Kaya ve Remziye Sızıcı gözaltına alındı.

Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in cenazesi alınmadı

Diyarbakır'da kardeşi Mustafa Aslan (21), tarafından sokak ortasında öldürülen Melek Aslan'ın (24) cenazesi ailesi tarafından alınmadı. Sahipsiz kalan Melek'in cenazesi, 15 gün içerisinde alınmazsa kimsesizler mezarlığında toprağa verilecek.

Evlat nöbetindeki ailelere hakaret eden HDP'li Remziye Tosun hakkında soruşturma başlatıldı

Diyarbakır'da evlatları için nöbet tutan ailelere hakaret eden HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Diyarbakır annelerinden yeni karar: Nöbeti 24 saat sürdürecekler

Diyarbakır anneleri dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetini 24 saat tutacak. Evlatları için 403 gündür nöbet tutan anneler çocuklarını örgütten kurtarana kadar kararlılıkla mücadelelerini sürdüreceklerini söylediler.

Diyarbakır'da yediemin otoparklarında bulunan araçlar çürüyor: 2010'dan beri çekilen araçlar bile hala duruyor

Diyarbakır'da, 2 bin araç icra nedeniyle yediemin otoparklarında çürüyor. Yediemin otoparkı işletmecisi Esat Güngürür, "İcra daireleri 2 aydır açılmasına rağmen kimse gelip araçlarını almıyor. Bu yüzden araçlar çürüyor. 2010 yılından beri hizmet veren bir işletmeyiz. 2010'dan beri çekilen araçlar bile hala duruyor" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+