Amerika Haberleri

Çölde keşfedilen gizemli blok geldiği gibi kayboldu

ABD'nin Utah eyaletinde çölün ortasında yere dikilmiş olarak bulunan gizemli blok kimliği belirsiz kişilerce kaldırılması ikinci kez paniğe neden oldu. Yetkililer, çölde bulunan blogun Stanley Kubrick’İn 1968 yılında yönettiği 2001: A Space Odyssey filmindeki bloklara benzerliği sebebiyle bir hayran tarafından dikilmiş olabileceğini açıklamıştı.

Bu fotoğraflar olay oldu: Maradona'nın açık tabutunun başında fotoğraf çektirdiler

Arjantin'de cenaze görevlilerinin Maradona'nın açık tabutu ile çektirdiği fotoğraf olay oldu. Kalp krizi nedeniyle yaşamını yitiren Maradona'nın tabutu başında çekilen fotoğrafta bir görevlinin tabutu açarak poz verdiği görülüyor.

Trump, Biden'ın başkanlığının onaylanması durumunda Beyaz Saray'ı bırakacağını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, Seçiciler Kurulunun Joe Biden'ın başkanlığını kesinleştirmesi durumunda bunun yanlış bir adım olacağını ancak yine de Beyaz Saray'ı bırakacağını söyledi.

New York'ta ibadethanelerdeki koronavirüs kısıtlaması kaldırıldı: Vali kısıtlamaların gerekli olduğunu savunuyor

ABD Yüksek Mahkemesi, New York eyaletinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ibadethanelere getirilen kişi kısıtlamasını iptal etti. Oylamada Amy Barrett'ın atanmasıyla sayıları artan muhafazakar yargıçların duruşunun etkili olduğu dikkati çekti. Öte yandan New York Valisi Cuomo ise eyalette virüs vakalarının artışının durdurulması adına ibadethanelerde kişi kısıtlamasına gidilmesinin gerekli olduğunu savundu.

Suriye Anayasa Komitesi 30 Kasım-4 Aralık'ta Cenevre'de toplanmayı planlıyor

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Yardımcısı Matar, Suriye Anayasa Komitesinin 'küçük grup' üyelerinin 30 Kasım- 4 Aralık'ta Cenevre'de toplanmayı planladığını belirtti.

Brezilya'da katliam gibi kaza: 37 kişi hayatını kaybetti

Brezilya'nın Sao Paulo eyaletinde meydana gelen trafik kazasında 37 kişi hayatını kaybetti. 15 kişinin de yaralandığı kazada yaralılar, kazanın meydana geldiği bölge yakınındaki Taguai, Fartura ve Taquarituba'daki hastanelere kaldırıldı.

ABD’li Senatör Hollen: Türkiye’yi cezalandırmak için Biden yönetimini dört gözle bekliyorum

ABD'li Senatör Chris Van Hollen, Yunanistan’da yayım yapan Kathimerini gazetesine Türkiye’yi hedef alan açıklamalarda bulundu. Yeni ABD yönetiminin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili daha aktif olacağına inandığını söyleyen Hollen, “Türkiye'yi eylemlerinden sorumlu tutmak için Biden yönetimiyle çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Yaşayanlar sisteme ölü olarak kaydedilmiş: Koronavirüsten ölenler mezardan çıkarılacak

Ekvador'da yaşanan kimlik karmaşası sebebiyle koronavirüsten ölenler mezardan çıkarılacak. Ülkede salgının ilk aylarında sağlık ve cenaze sistemi çökmüştü. Devlet hastanelerinde yaşanan ceset karmaşalarının yanı sıra evinde ölenlerin naaşları da günlerce bekletilmiş, pek çok ceset kimliği tespit edilmeden yakılmıştı. Yaşanan kimlik karmaşası sonucunda aslında yaşayan pek çok kişi sisteme ölü olarak kaydedilmiş, sonrasında ise hayatta oldukları anlaşılmıştı.

ABD'li doktor böyle uyardı: Tedbirlere uymazsanız son gördüğünüz şey bu olacak

ABD'li doktor Ken Remy koronavirüs tedbirlerine uyulması uyarısını yaparak entübe hastalarının gördükleri manzarayı paylaştı. Ken Remy videoda, elinde nefes tüpü ve solunum yoluna sokulan laringoskop aletiyle şunları söylüyor: "Umarım hayatınızın son dakikaları böyle görünmez. Çünkü eğer maske takmazsanız hayatınızın sonunda görecekleriniz bu olacak."

Meksika'da gizli mezarlarda 113 ceset bulundu

Meksika'nın batısında yer alan Jalisco eyaletinde toplu mezar bulundu. İlk incelemelerde ikisi kadın 30 kişinin kimliği aileleri tarafından teşhis edilirken, diğer cesetler üzerindeki çalışmalar sürüyor.

Trump'tan avukat ekibine: Beni rezil ettiniz aptallar

Seçim yenilgisini kabul eden ABD Başkanı Donald Trump avukatlarına öfkeli. Trump'ın sonuçları yargıya götürmeleri için seferber ettiği avukat ekibine 'kendisini rezil eden aptallar sürüsü' gözüyle baktığı iddia edildi.

Araştırmaya göre, ABD'de 20 Ocak'a kadar koronavirüs vakaları ikiye katlanabilir

ABD'nin Missouri eyaletinde bulunan Washington Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının 20 Ocak'a kadar ikiye katlanabileceği belirtildi.

ABD'de yeni başkanı belirleyecek Türk: 538 delege arasına girdi

ABD’nin New Jersey eyaletinde yaşayan ve 10 yıldır Demokrat parti içinde faaliyet gösteren iş kadını Derya Taşkın, ülkede resmi olarak başkanı seçen 538 seçiciler kurulu üyeliğine Demokrat parti adına görevlendirilen ilk Türk kökenli Amerikalı oldu. Taşkın, ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden için New Jersey eyaletinde oy kullanacak 14 delegeden biri oldu.

ABD'de 4 yaşındaki çocuğa 'cinsiyetsizlik' adı altında istismar filmi

ABD'nin Kansas eyaletinde yaşayan 18 yaş altı çocukların trans yaşama nasıl ayak uydurduklarını anlatan film tepkilere neden oldu. Filme konu olan çocuklardan en küçüğünün henüz 4 yaşında olması dikkati çekti. Kasım ayı içerisinde yayına giren Transhood isimli filmi izleyenler bunun açık bir şekilde "çocuk istismarı" olduğunu vurguladı. Sosyal medyada yayılan bir videoda 4 yaşındaki erkek çocuğu Phoenix'in nasıl hissettiğini sorduklarında 'kız gibi hissettiğini' söylemekten utandığı görüntüler b...

Uzaydan gelmiş gibi: Çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu

ABD’nin Utah eyaletinde çölün ortasında yere dikilmiş olarak bulunan gizemli blok eyalette merak uyandırdı. Yetkililer, çölde bulunan blogun Stanley Kubrick’İn 1968 yılında yönettiği 2001: A Space Odyssey filmindeki bloklara benzerliği sebebiyle bir hayran tarafından dikildiğini tahmin ediyor.

ABD'de 4 yaşındaki çocuğa 'cinsiyetsizlik' adı altında istismar filmi

ABD'nin Kansas eyaletinde yaşayan 18 yaş altı çocukların trans yaşama nasıl ayak uydurduklarını anlatan film tepkilere neden oldu. Filme konu olan çocuklardan en küçüğünün henüz 4 yaşında olması dikkati çekti. Kasım ayı içerisinde yayına giren Transhood isimli filmi izleyenler bunun açık bir şekilde "çocuk istismarı" olduğunu vurguladı. Sosyal medyada yayılan bir videoda 4 yaşındaki erkek çocuğu Phoenix'in nasıl hissettiğini sorduklarında 'kız gibi hissettiğini' söylemekten utandığı görüntüler b...

Elon Musk dünyanın en zenginleri listesinde ikinci sıraya yükseldi: Tesla hisseleri uçuruyor!

Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın patronu Elon Musk, Bloomberg’ün ‘dünyanın en zenginleri’ listesinde ikinci sıraya yükseldi. Musk yıl başında 35. sıradaydı. 21 Aralık’tan itibaren ABD’nin en büyük 500 şirketini kapsayan S&P 500 borsasında işlem görecek olan Tesla hisselerindeki baş döndürücü yükseliş, Musk’ın servetini de roket hızıyla artırdı. Sadece dün, hisse değeri artışıyla Musk’ın serveti 7.2 milyar dolar arttı.

ABD'de korkutan açıklama: Ölümler 300 bini geçecek

ABD'de koronavirüs salgını ile ilgili korkutucu açıklamalar yapılıyor. Beyaz Saray Covid-19 Danışmanı Dr. Anthony Fauci dün yaptığı açıklamada, salgının yayılma hızı bu şekilde devam ederse ülkede Covid-19’a bağlı can kaybı sayısının yıl sonuna kadar 300 bini geçebileceği uyarısında bulundu.

260 bin kişinin öldüğü ABD'de Beyaz Saray partiye hazırlanıyor

ABD'de koronavirüs salgınında vaka ve ölüm sayıları korkunç boyutlara ulaşırken Beyaz Saray'da parti hazırlığı başladı. Dün Beyaz Saray'da kesilmiş bir köknar ağacının at arabasıyla taşınması, Şükran Günü geleneği olan hindi affı töreni, Noel ve Hanuka dahil çeşitli dini bayram etkinliklerinin yapılacağı sinyalini verdi.

Trump pes etti: Yönetimi Biden'ın ekibine devretmeye başladı

ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin 46. başkanı seçilen Joe Biden yönetimine geçiş sürecinin önünü açtı. Genel Hizmetler İdaresi (GSA) Başkanı Emily Murphy, Joe Biden'e gönderdiği mektupta artık geçiş süreci için gerekli kaynak ve hizmetlere erişebileceklerini kaydetti. Bu karar sonrası ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), resmi olmayan sonuçlara göre seçilmiş Başkan Joe Biden'ın ekibinin geçiş süreci için Bakanlık ile iletişime geçtiğini duyurdu.

B-52’ler niye sevk edildi?

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Ortadoğu’ya B-52H tipi stratejik bombardıman uçakları sevk ettiğini duyurdu. Uçakların hangi ülkede görev yapacağına dair detay verilmedi. Sevkiyatın Trump’ın “İran’ın nükleer tesislerini vurmak istediği ancak vazgeçirildiği” iddiasından sonra gelmesi ise dikkat çekti.

ABD'li uzman Pack: Libya'da yabancılar savaştı ama Türkler kazandı

ABD'li uzmanı Jason Pack, Libya'daki savaşın havadaki boyutunun stratejik olarak tamamen yabancılar tarafından yürütüldüğünü ancak savaşı Türkiye'nin kazandığını söyledi.

ABD Başkanı seçilen Biden, Anthony Blinken'i Dışişleri Bakanlığı'na atadı

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Dışişleri Bakanlığına Antony Blinken'ı, Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevine de Jake Sullivan'ı getireceğini açıkladı.

Cumhuriyetçi seçmenin üçte ikisi Trump'ın 2024'te yeniden aday olmasını istiyor

ABD'de yapılan bir anket, Cumhuriyetçi seçmenlerin üçte ikisinin Donald Trump'ın, 2024'teki başkanlık seçimleri için aday olmasını desteklediğini ortaya koydu.

G-20 zirvesinde liderler konuşurken Trump golf oynadı

ABD Başkanı Donald Trump G20 video konferans toplantısından erken ayrılarak golf oynamaya gitti. Zirvenin başlamasının ardından ABD’nin 45’inci Başkanı Donald Trump Beyaz Saray Durum Odası'ndan konferansa katıldı ancak, liderlerin ABD'deki başkanlık seçimleri ile ilgili konuşmasının ardından Trump'ın toplantıdan ayrıldığı ifade edildi.

ABD'de skandal: Yüzlerce ceset hala soğutucu kamyonlarda bekliyor!

ABD'nin New York kentinde yüzlerce ceset Brooklyn sahilindeki soğutucu kamyonlarda saklanıyor. Wall Street Journal'ın iddiasına göre şehirdeki morgların tamamı dolu. Bekletilen cesetlerin bazılarının ise cenaze töreni düzenleyemeyen veya kimsesi olmayan kişilere ait olduğu söyleniyor. ABD'de vaka sayısı 7 milyonu geçerken, koronavirüsten ölenlerin sayısı ise 262 bini buldu.

Bill Gates: Tüm Kovid-19 aşılarının işe yarayacağından eminim

Microsoft kurucu ortağı milyarder Bill Gates, koronavirüs aşısı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, "Neredeyse tüm' Kovid-19 aşılarının işe yarayacağına inanıyorum" dedi.

ABD Açık Semalar Anlaşması'ndan çekildi

ABD yönetimi, Rusya ile silah kontrolünü düzenleyen Açık Semalar Anlaşması'ndan bugün itibariyle çekildiğini açıkladı. ABD çekilme kararını 22 Mayıs'ta almıştı.

ABD'de yaşayan 12 yaşındaki Türk çocuk, satrançta dünya genelinde ilk 100'e girdi

ABD'de yaşayan 12 yaşındaki Türk çocuk Kağan Uz, kendi yaş grubunda satrançta dünya genelinde ilk 100'e girdi. 6 yaşında satranç oynamayı öğrenen ve 9 yaşından itibaren düzenli olarak satranç oynayan Uz, "Satrançta iyi olmak, oynamaya devam etmek istiyorum, durmak gibi bir planım yok. Turnuvalara katılmak, daha iyi olmak istiyorum'' dedi.

Amerika'da 450 bine yakın siyahi çocuk kayıp

Amerika'da her yıl çok sayıda siyahi çocuk kayboluyor. Aileler, ekonomik durumları yetersiz olduğu için kaçırılan çocuklarının peşine düşüp davaları takip edemiyorlar. Hatta çoğu aile durumu polise dahi bildirmiyor. Sadece 2019 yılında ABD'de 421 bin 394 çocuk kayboldu.

Trump Jr: Karantinadaki zamanımı silahlarımı temizleyerek geçiriyorum

Koronavirüs testi pozitif çıkan Donald Trump'ın büyük oğlu Donald Trump Jr, destekçilerinden kitap ve film tavsiyesi istedi ve karantinada virüsle mücadele ederken ‘silah koleksiyonunu temizleyerek’ zaman geçireceğini söyledi.

Gerekli soğukluk dünyada sadece kutuplarda var: Pfizer aşısı nasıl taşınacak?

Koronavirüs aşısı üretme çalışmaları sürerken aşının nasıl dağıtılacağı ise merak konusu. Eksi 70 derecede taşınması ve saklanması gereken Pfizer-BioNTech aşısı için gerekli soğukluk, dünyada sadece kutuplarda bulunuyor. Etkili aşı nakliyesi, depolama ve sürekli ısı izleme için ayrıntılı lojistik planlama ve mekanizmalar geliştirdiğini belirten Pfizer, aşısını donmuş olarak küçük şişelerde nakledeceğini söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+