Aktüel Haberleri

Patileri kesilen Pamuk'un sahibi ve komşusuna para cezası verildi

Samsun'un Havza ilçesinde ateşli silahla vurulduktan sonra tedavi için patileri kesildiği belirlenen Pamuk isimli köpeğin sahibi H.S.'ye 181 TL, kesim işlemini yapan komşusu S.Ç.'ye ise 628 TL ceza verildi. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yetkilileri sosyal medyada ‘kesilen patilerinin bedelinin 181 TL olduğunu kim söyleyecek?’ paylaşımları yaptı.

Sivaslı çocuklar internete bağlanmak için her gün bir tepeye

Sivas’ın Yıldızeli ilçesi Kiremitli köyünde öğrenciler uzaktan eğitim alabilmek için her gün köylerinde bulunan bir tepeye çıkıyor.

Yüzde 60 zihinsel engelli çalıştığı okula memur olarak atandı

Şırnak merkez Araköy’de yaşayan yüzde 60 zihinsel engelli Mehmet Sanır, hasta 4 çocuğuna bakabilmek için ev ve okulda ders çalışarak engellilere yönelik yapılan EKPSS’ye girdi. Sınavda başarı gösteren Sanır, yıllarca ders çalıştığı köy okuluna memur olarak atandı.

Yaşar Alptekin'in eşi Nilgün Altınyay hayatını kaybetti

Yaşar Alptekin, eşi Nilgün Altınyay'ı kaybetti. Acı haberi sosyal medyadan duyuran Alp Tekin "Hayat arkadaşımı en sevdiğime, gerçek sahibine yolladık" ifadelerini kullandı.

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? e-Devlet ile seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Koronavirüs salgınında yaşanan artış, tedbirleri de beraberinde getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardında İçişleri Bakanlığı yeni koronavirüs tedbirlerine ilişkin genelge yayınladı. Yayınlanan genelgede sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günler ve saatler paylaşırken 65 yaş ve üzeri le 20 yaş ve altındaki vatandaşlar için de özel tedbirler aldı. Toplu taşıma araçlarına binemeyecek olan bu vatandaşlar aynı zamanda seyahat izin belgesi almaları koşu...

HES kodu olmadan pazara girmeye çalışan yaşlılar güldürdü: Ben nereden bulayım şimdi! Hastayım tansiyonum var

Burdur’da Uzay Çatı altında kurulan semt pazarında HES kodu uygulaması devam ediyor. HES kodu olmayan ve nasıl alınacağını bilmeyen yaşlı vatandaşlar pazar yerlerine girişlerde büyük zorluk çekti. “Ben nereden bulayım şimdi HES Kodunu. Yaşıma hürmeten ne olur gireyim”, “Hastayım ben. Tansiyonum var”, “Ben okuttum şimdi bir daha mı okutacağım?” gibi itirazlarla HES koduna direnen yaşlıların imdadına zabıta yetişti.

Maske takmayan 67 yaşındaki adamdan ilginç cevap: Takmıyorum ne bileyim?

Bursa’nın İnegöl ilçesinde 67 yaşındaki bir vatandaşın maskesiz dolaşmasına polis izin vermedi. Ekipler tarafından uyarılan ve hakkında işlem yapılan Osman E., 'Takmıyorum ne bileyim? Ben bu yaşıma kadar bir şey yaşamadım haklısınız ama takmıyorum' ifadelerini kullandı.

Elmacı dede 1700 kilometre yol kat etti: Üs bölgelerindeki Mehmetçiğe elma götürdü

Denizli'de çiftçilik yapan Muhammet Yılmaz, bahçesinden topladığı elmaları, Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesinde terörle mücadeleyi başarıyla yürüten güvenlik güçlerine ulaştırdı. Yılmaz'ın Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı harekatları, Kapan-3 Kavaklı, Kıran ve Pençe Kaplan operasyonlarına da elma ulaştırdığı ortaya çıktı.

Şaşkına çeviren olay: Devlet memuru olduğunu 17 yıl sonra öğrendi

Devlet Memurluğu Sınavı'na 1999'da giren ve atandığını 2016'da tesadüfen öğrendiğini belirten Ela Gülsen, tekrar atanmak için başvuru yaptı. Talebinin reddedilmesi üzerine Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunan Gülsen'in başvurusunun kabul edilemez olduğuna hükmedildi.

Koronavirüs nedeniyle hemşire anneden çocuğunun velayetini alan baba: Kronik hastalığı var sağlığını düşünüyorum

Ordu’da Evde Sağlık Hizmetleri Servisi'nde çalışan hemşire Cemile Deniz’in (31) yanında kalan 5 yaşındaki oğlunun velayetini, koronavirüs salgınını gerekçe göstererek, boşanma aşamasında olduğu eşine veren mahkemenin kararına annenin avukatının itirazı üzerine görevlendirilen bilirkişi heyeti, taraflarla görüştü. Davayı açan Mehmet Atakan Deniz, “Çocuğumun kronik hastalığı olduğu için önlem almak istedim. Çocuğumun sağlığını düşünüyorum” dedi.

Dünyaca ünlü Güney Koreli pop grubundan erik dalı performansı

Güney Kore’nin ünlü K-Pop Grubu A.C.E, Türk hayranları için canlı yayında Erik Dalı oynadı. Hayranlarının sorularını yanıtlayan A.C.E, en büyük ilk 3 dünya mutfağından biri olarak bilinen Türk mutfağına has tatlılar arasından baklava, lokum ve pişmaniyeyi tattı.

Göz hastalığı olan Ümran için Sağlık Bakanlığı harekete geçti

Balıkesir’in Edremit ilçesinde doğuştan göz tansiyonuna bağlı görme problemleri yaşayan Ümran Dut için Sağlık Bakanlığı devreye girdi. Dut, Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde kontrole girdi.

Hollywood’un gözü Türk oyuncularda: Mel Gibson ile başrol oynayacak

Hollywood’ta birçok dünyaca ünlü filmde rol alan Birol Tarkan Yıldız, Mel Gibson ile Every Other Weekend filminde başrol oynayacak. Hollywood’un ve dünya çapındaki dijital platformların Türkiye’ye ve Türk oyunculara artık daha fazla yer verdiğini belirten Yıldız, “Hollywood’ta ve yurt dışında Türk film sektörü çok konuşuluyor ama tanıtımı yanlış yapılıyor" dedi.

Paşa ölmek üzereyken alındı: Biberonla beslenerek bir tona ulaştı

Sivas'ta bulunan Güney köyünde hayvancılık ile uğraşan Şeref Toy, ölmek üzere olan erkek buzağıyı 700 lira karşılığında satın aldı. Yavru buzağıya aile üyesi gibi şefkatle baktığını söyleyen Toy, hayvanı biberonla besledi. Günlük 20 kilo yiyen Paşa isimli buzağı bir ton ağırlığa ulaştı.

Program için Şanlıurfa'ya giden Alişan ve Demet Akalın'ın tedbirsiz ziyafeti sosyal medyayı salladı

Şanlıurfa Belediyesi'nden Demet Akalın ve Alişan için Türkiye'de uygulanan koronavirüs yasağının delindiği iddiasına yönelik açıklama geldi. Belediye, şehrin tanıtımının, tedbirlerine uygun şekilde, program yapımcısı sanatçılar tarafından halka açık olmayan mekanda yapıldığını belirterek, iddiaları yalanladı.

Diriliş Ertuğrul Müslümanların hayal gücünü nasıl yeniden canlandırdı?

Diriliş Ertuğrul dizisinin dünya kanallarındaki etkisi konuşulmaya devam ediliyor. 72 ülkede yayınlanan TRT'nin meşhur dizisi Filistin'den Pakistan'a, Asya'dan Afrika'ya pek çok bölgede insanların günlük yaşamlarının içine girmeyi başardı. Middle East Eye sitesinde yer alan bir yazıda dizinin tüm dünyadaki Müslümanların hayal gücünü nasıl yeniden canlandırdığı kaleme alındı.

Mustafa Topaloğlu yeniden hastaneye kaldırıldı

Şarkıcı Mustafa Topaloğlu, geçen günlerde kalp krizi geçirmiş ve hastanelik olmuştu. Üç gün boyunca Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören şarkıcı, hastaneden taburcu olup evinin yolunu tutmuştu. Mustafa Topaloğlu'ndan bir kez daha korkutan haber geldi, şarkıcının yeniden hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Pandemi iş modellerini değiştiriyor

Pandemi sonrasında teknolojinin desteği sayesinde iş modelleri de değişecek. Yapılan araştırmalar, evden çalışmanın benimsendiğini gösterirken şirketlerin tercihi karma modeller olacak gibi görünüyor.

Neyzen Hüseyin Kudsi Sezgin, babası bestekar ve hafız Bekir Sıdkı Sezgin'i anlattı: Musiki bir nimettir, hüsn-ü istimal gerektir

Klasik Türk müziği sanatçısı, bestekar ve hafız Bekir Sıdkı Sezgin'in oğlu, neyzen Hüseyin Kudsi Sezgin, babasının musiki eğitiminde, dedesi Hafız Hüseyin Efendi'nin önemli bir rolü olduğunu belirterek, "Bizim musikimizle dinimiz iç içedir. Bizim dinimiz musikimizden, musikimiz dinimizden ayrı değildir. Dolayısıyla eskiden bu mevzuda daha yetkin eğitim alınıyordu. Dedem, almış olduğu eğitim itibariyle de babama bu musiki bilgilerini ilk aktaran kişiydi" dedi.

Cuma hutbesi: Faydasız işleri terk etmek kulluğun güzelliğindendir

Cuma namazı bu hafta da büyük bir katılımla kılınacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hazırladığı 27 Kasım Cuma Hutbesinin konusunu "Faydasız işleri terk etmek kulluğun güzelliğindendir" olarak belirledi.

Koronavirüs denetimlerinde ceza yiyen vatandaşların trajikomik savunmaları

Tüm Türkiye'de yürütülen koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimler aralıksız devam ediyor. Sosyal mesafeye uymayan, maske takmayan ve sigara içenlerin ceza yememek için yaptığı savunmalar çok konuşuldu. Sigaraya içmiyordum kokluyordum diyenden tutunda maskesini takmayan bir kişi için 'misafir o' diyenler mi dersiniz. En popüler savunma ise 'haberim yoktu' oluyor. Koronavirüs denetimlerinde ceza yiyen vatandaşların trajikomik savunmalarını sizler için derledik. İşte, birbirinden ilginç savunma...

Bebekleri susuzluktan öldü iki çocukları perişan: Sorumsuz anne baba gözaltında

Rusya'da komşuların kötü koku ihbarı üzerine üç çocuklu bir ailenin evine giren polis, 6 aylık bebeği ölü buldu. Diğer iki çocuğun da durumunun hiç iyi olmadığı görülürken, bebeğin ölüm sebebinin susuzluk olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan anne-babanın aşırı alkollü olduğu görülürken, sorumsuz çift bu duruma yoksulluklarını gerekçe gösterdi.

İngiliz Sam Müslüman oldu: İslamiyet’teki hoşgörü ve anlayış beni çok etkiledi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan İngiliz vatandaşı Sam Alexsander Mcintosh, İslamiyet’i seçerek Müslüman oldu. 15 yıldır Fethiye’de yaşayan 32 yaşındaki Mcintosh, "Sami" ismini aldı.

Evinde 480 kedi ve 12 köpekle yaşıyor: İnsanlardan daha iyi iletişim kuruyorum

Umman’ın beşkenti Masket’ta yaşayan Maryam al-Balushi adlı kadın evini yarıma muhtaç olan kedi ve köpeklere açtı. A-Balushi, şu anda evinde 480 kedi ve 12 köpek ile birlikte yaşadığını ve onlarla insanlardan daha yakın bağ kurabildiğini söyledi.

3 bin yıllık mağarayı sokak duvarına çevirdiler

Bursa’nın İnegöl ilçesinde her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği 3 bin yıllık Oylat Mağarası’nın duvarlarına yazılar yazılıp, resimler çizilmesi tepki çekti. Bölge sakinleri ve ziyaretçiler yazı yazan kişilerin bulunup cezalandırılmasını istedi.

96 yaşında koronavirüsü yendi: Sütü balı pekmezi eksik etmem

Rize’nin Ardeşen ilçesinde, kronik rahatsızlığı bulunan Hamdi Okutan (96), ilerleyen yaşına rağmen yakalandığı koronavirüsü yenmeyi başardı. Okutan, "Süt ürünlerini eksik etmem, balı, pekmezi her gün tüketirim, bunlar bana şifa oldu" dedi.

Kadına şiddet küresel pandemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca çevrim içi olarak düzenlenen “Şiddetle Mücadelede Televizyon Dizilerinin Rolü” konulu programa video mesajla katıldı. Programa katılan herkesin “kadına yönelik şiddet” denilen insanlık suçu ile mücadelede tek yürek olduğunu belirten Emine Erdoğan, “Kadına yönelik şiddet, sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde karşımıza çıkan...

Haftalar sonra ortaya çıktı: İşte Mehmet Ali Erbil'in son hali

Mehmet Ali Erbil'in (63) son hali ortaya çıktı. Kızı Kaçış sendromu hastalığıyla mücadele eden ve kemik iliğindeki değişim nedeniyle kök hücre tedavisi görmeye başlayan babasının fotoğrafını paylaştı.

Kenan Işık'ın eşi o iddiaları yalanladı: Durumunda değişiklik olmadı

2014 yılında geçirdiği rahatsızlık sonrası yıllarca yoğun bakımda, bilinci kapalı şekilde tedavi gören Kenan Işık'ın sağlık durumunun iyiye gittiği, söylenenleri duyduğunu, gözleriyle konuştuğunu ve artık tamamen dik durabildiğini iddia edilmişti. Ünlü oyuncu ve sunucunun eşi Beril Işık o iddiaları yalanlayarak, "Kenan'ın durumunda o zamandan bu yana önemli bir değişiklik olmadı" ifadelerini kullandı.

Polo Sporunun İkonik Markası U.S. Polo Assn.’den sonbaharda doğa terapisi

Hikayesinin doğada anlatıldığı Sonbahar 2020 koleksiyonu, zamansız U.S. Polo Assn. stilini güncel trendlerle yorumluyor, sevdiklerinizle paylaştığınız en güzel anlara eşlik ediyor. Doğanın sunduğu cömert terapi, ailece biriktirdiğiniz güzel anıları neşelendiriyor.

Usta oyuncu Devrim Parscan son yolculuğuna uğurlandı

Türk tiyatro ve sinemasının usta isimlerinden Devrim Parscan, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Twist sonbahar-kış 2020-2021 koleksiyonu ile Twist Gang'in sıra dışı dünyasına yolculuk

Sokağın Özgür Ruhu TWIST, özgün ve yenilikçi anlayışıyla bir ilke imza atıyor!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+